evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x100

Нант лесно ја прескокна првата пречка во Купот на Франција

nant kup fr

Ланестар - Нант 24:42 (12:20)

Нант ja прескокна првата пречка во Купот на Франција, откако го совлада нисколигашот Ланестер од 24:42 (12:20). Екипата на нашиот Кирил Лазаров обезбеди пласман во осминафиналето на натпреварувањето, кое го освои минатата сезона.

На одмор ракометарите на Нант заминаа со предност од 12:20, а до крајот таа порасна на +18 (24:42).

В среда екипата на Нант се среќава со Тулуз, а потоа следи зимската пауза заради Европското првенство во Хрватска.