evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров и Нант го освоија „Челенџ Кристоф Карти“ турнирот

nant turnir

Кирил Лазаров и неговиот нов тим Нант ја продолжуваат жетвата на трофеи во претсезоната. Новото засилување на Нант одигра уште еден одличен викенд, а неговиот нов клуб е победник на турнирот „Челенџ Кристоф Карти" во Брест. Во финалето екипата на Тјери Анти го совладаа Ст. Рафаел со 37-32 со доминантна игра во текот на целиот натпревар.

Оред освојувањето на овој турнир, Нант славеше и на „Шпаркасе Купот" во Германија и на „Монт ханд" турнирот во францускиот град Ван.

Наскоро оваа добра форма францускиот претставник во Лигата на шампионите треба да ја пренесе и на официјалните натпревари во Франција и во Европа.