evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Кире убедливо најдобар стрелец во квалфикациите за ЕП во Хрватска

kire so ukraina1

Kирил Лазаров на убедлив начин заврши уште едно поглавје во својата репрезентативна каеиера. Со 59 гола нашиот репрезентативен капитен е убедливо најдобар стрелец во квалификациите за Европското првенство во Хрватска.

Лазаров му побегна за девет гола на Вуко Борозан, кој има 50 гола на второто место, а Белијецот, Дамјан Кеѕиора се трет со 41 постигнат гол.

Двојниот најдобар стрелец на Светските првенства, во земјата во која двапати настапуваше за Загреб ќе се врати во јануари следната година. Лазаров во Хрватска стана најдобар стрелец на Мундијалот во 2009 година, ќе се обиде и по вторпат да биде голгетер на континенталните шампионати, по Србија 2012 година.

 

Фото:www.gol.mk