evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Раул Гонзалез го објави списокот за двомечот со Исланд

raul trener

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес, ги вклучи најдобрите 28 ракометари во нашата земја за претстојниот квалификациски двомеч со Исланд, средби што се од клучно значење за пласманот на „црвено-жолтите" на претстојниот европски шампионат во Хрватска.

Борко Ристовски (Барселона)

Мартин Томовски (Металург)

Кирил Колев (Пелистер)

Никола Митревски (Бенфика)

Даниел Ѓорѓески (Вардар Јуниор)

Немања Прибак (Бешикташ)

Жарко Пешевски (Металург)

Кирил Лазаров (Барселона) - капитен

Дејан Манасков (Рајн Некар Левен)

Гоце Ојлески (Одорхеи)

Гоце Георгиевски (ЦСМ Букурешт)

Стојанче Стоилов (Вардар)

Никола Марковски (Орошази)

Филип Лазаров (Темишвар)

Аце Јоновски (Бергишер)

Влатко Митков (Кремс)

Филип Талевски (Рајн Некар)

Филип Кузмановски (Металург)

Велко Маркоски (ППД Загреб)

Мартин Поповски (Вардар Јуниор)

Филип Миркуловски (Вецлар)

Марко Нелоски (Металург)

Мартин Вeлковски (Металург)

Никола Костески(Металург)

Горан Крстевски (Еурофарм Работник)

Дарко Димитревски (Борец)

Константин Петров (Металург)

Владо Недановски (Вардар Јуниор).

Собирот на репрезентацијата е на 1 мај, а интернационалците ќе пристигнат еден ден подоцна. Во првите два натпревари од квалификациите Македонија ја победи Украина и загуби од Чешка.