hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Роман де Диаз: „Првенството повеќе од успешно„

spanec pretsedatel

Некогашниот селектор на Шпанија, а сега прв човек на шпанската ракометна федерација го анализираше целото првенство, кое за прв пат се одржа во Шпанија „Ова беше успешно првенство.

 Изненаден сум од квалитетот на ракометот. Обично на првенство кое следи по Олимписки игри нема толку голем квалитет, но овој пат беше навистина убаво и гледливо. Исто така мислам дека позитивно е што првенството се одржа во шест града, по нов систем на натпреварување, кој дозволува ракометарите побргу да рекуперираат. Исто така за нас голема придобивка е што повеќе од 20.000 деца ги следеа натпреварите на првенството. Со тоа ги пренесуваме вистинските вредности на оваа прекрасна игра кај најмладите„ ни рече легендарниот Роман. Сега палката е предадена кај Катар, кој по две години ќе го организира 24 светско првенство во ракомет за мажи.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share