hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ФОТО: Катарскиот газда на ПСЖ, семејстовото Рокас, Енрик Масип, Талант

fotovest 1

Полуфиналниот ден на 23 светското првенство во ракомет, како да беше почеток на еден друг, нов турнир. Како да е FINAL FOUR. Скоро, па исполенти трибини, многу ВИП гости во свечената ложа покрај првиот човек на IHF Хасан Мустафа и претседателот на шпанската ракометна федерација Роман Де Диас Секо.

 fotovest2

Така нашиот објектив го забележа веројатно најбогатиот нов инвеститор во светот на спортот, со тоа и во ракометот, катарскиот газда на фудбалскиот и ракометниот клуб ПСЖ Насер Ел Калаифи, тренерот на Лазаров во Атлетико Мадрид Талант Душебаев, легендарниот каталонец Енрик Масип, кој сега е директор на ракометната секција на Барселона, како и симпатичното семејство Рокас, кое со дресот на шпанскиот репрезентативец се радуваше на финалето, обоени во црвено-жолтите бои.

fotovest 3

Share