hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Голужа: „Тимот е секогаш нашиот најдобар играч„

goluza

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација Славко Голужа на официјалната прес-конференција, на прашањето дали ум недостига Ивано Балиќ, одговори:

„Наш најдобар играч, секогаш е тимот„ Но потоа успеавме да го добиеме покрај „армијата„ хрватски новинари и да добиеме некој збор повеќе пред обидот со Данска да го повторат подвигот од Олимписките игри. Потсеќа ли овој турнир на Португалија, кога бевте играч? „Па не знам дали потсеќа, на вас е да анализирате. Мене ми е драго кога луѓето говорат дека донесов нешто ново во репрезентацијата и дека Хрватска игра поинаку од претходно. Јас само продолжувам каде што заврши Лино Червар„ ни рече Голужа. Тој не се плаши од евентуален лош меч по серијата седум победи „Нема причина да се плашам. Играме одлично, имаме голема самодоверба и верувам дека можеме до крај„ ни рече човекот кој со Хрватска има две олимписки злата и еден најсјаен медал од мундијалите како играч. Голужа откри дека пред средбата со Франција примиле порака од Анте Готовина, која силно ги мотивирала ракометарите.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share