hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Микел Хансен: „Ако играме како во вториот дел, сигурно губиме„

hansennnnn

Големата данска звезда Микел Хансен потфрли на мечот со Унгарија, но колективот со одличното прво полувреме ги покри сите лимити на тимот на Вилбек во продолжението.

Звездата на ПСЖ беше критичен кон целата негова селекција „Ако играме како во вториот дел со Унгарија, сигурно испаѓаме во полуфиналето. Одигравме одличен прв дел, постигнавме многу голови, но потоа застанавме. Постојаната ротација на нашиот селектор ни помага да ги избегнеме повредите и постојано да останеме свежи. Ми се допаѓа таквиот став на селекторот и затоа што имаме многу квалитетни ракометари„ ни рече на шпански јазик некогашниот ас на Барселона, Микел Хансен. Звучи многу чудно како една селекција од светска класа може да одигра така дијаметрално спротивни полувремиња како Данска во четвртфиналето со Унгарија. Сепак, како и Хрватска и Словенија, европскиот првак е третата селекција со пласман во полуфинале без загубен натпревар.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share