hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Богдановиќ: „Македонската јавност треба да е задоволна со овој мундијал„

zika bogdanovic

Македонската јавност е меѓу најголемите вљубеници во специјализираниот веб портал за ракомет „Balkan-handball„ уредникот Жика Богдановиќ е голем ракометен ентузијаст и за нашиот настап на овој мундијал анализираше:

 „Па сигурно дека со игрите можеше подобро, но мислам дека резултатски остваривте резултат во склоп со квалитетите на вашата репрезентација. На мечот со Германија немавте шанси , мислам дека Германија е поквалитетна и заслужено победи. Мислам дека отпорот можеше да биде подобар но осминафиналето треба да ја задоволи македонската јавност„ Тој беше посебно среќен што пак во полуфиналето ќе има претставници на бившата Ју-школа. „Па сигурно тоа значи потврда за Ју школата од која израснаа многу нови школи, но генерално сите имаат некое заедничко обележје и сигурно дека ми е драго за Словенија, која игра најубав ракомет, и без дивјачки, груб ракомет стигна до полуфинале„ заврши Богдановиќ.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share