hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Карабатиќ: „Лазаров ја повлече Македонија кон врвот„

karabatic 2

Француската ракометна икона, Никола Карабатиќ отворено говореше за македонската репрезентација на оваа голема приредба, но и на претходните.

„Не го гледав добро мечот со Германија, но веројатно вашите играчи беа уморни и имате недостаток на квалитетени играчи во ротација. Но го гледав мечот со Русија и вашата репрезентација играше многу добро, многу полетно. Го имате Лазаров. Тој е е страшен играч, светски стрелец. Ја повлече репрезентацијата на Македонија до овие успеси и ја приближи до врвот на светскиот ракомет„ вели Карабатиќ за нашиот национален тим. Историјата никогаш не не споила на официјален натпревар со најсилната репрезентација во последните две децении, Франција на Клод Онеста - селекцијата со серија на злата од големите приредби.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share