hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Миркуловски: „Не треба да тагуваме, имаме репрезентација за наредните натпреварувања„

mirkuloskiiiiiiiii

Филип Миркуловски го постигна првиот наш гол на овој натпревар, но одигра дискретен турнир, во кој не беше овој Миркуловски од претходното европско првенство во Србија. По натпреварот со Германија и елиминацијата, нашиот плејмејкер ни изјави:

„Заслужено сме поразени од квалитетна и полетна германска репрезентација. За нас ова првенство треба да биде големо искуство и верувам дека ќе ги извлечеме вистинските поуки. Имаме многу млади репрезентативци, кои сега ни се приклучија и верувам дека оваа наша селекција само ќе расте што се однесува до учеството на големите приредби. Затоа апелирам да останеме обединети и да се избориме да стигнеме до европското првенство во Данска„ вели ракометарот на Металург Филип Миркуловски во микс-зоната во „Палау Сан Жорди„

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share