hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Шундовски: „13 часовната голгота ни беше најголем противник„

sundo za 20

На официјалната прес-конференција нашиот селектор Звонко Шундовски се осврна на натпреварот со Германија и ја откри главната причина за поразот од пет разлика:

 „Мислам дека по се она што ни се случуваше вчера, не можевме да бидеме во натпреварот. Имавме 13 часа голгота од Севиља до Барселона, не трениравме воопшто во очи на мечот, а камо ли да подготвиме тактика за противникот. Наспроти нас, Германија не го менуваше градот, остана тука во Барселона и релаксирано го подготви мечот. Сепак на овој мундијал ја остваривме првичната цел, обезбедивме осминафинале. Сега треба да ја надоградиме оваа репрезентација која започна процес на смена на генерации„ ни рече битолчанецот на последната средба со новинарите во Шпанија, пред утре изутрина нашата делегација да се врати во татковината.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share