hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Вилбек: „Македонија не е само Кирил Лазаров„

vilbek

Иако со првите неколку настапи европскиот првак Данска ја најави својата кандидатура за освојување на светската круна, селекторот на оваа репрезентација Улрик Вилбек е претпазлив.

„Го следев мечот Исланд - Македонија и по мене тоа беше најквалитетниот меч до сега во Севиља. Се играше извонредна одбрана. Лазаров е одличен инвидуалец, но Македонија е многу повеќе. Впрочем Металург во Лигата на шампионите игра одлично и тоа не е случајно„ не наполни со комплименти трофејниот стратег. Вилбек исто така истакна дека ако мора да бира со која селекција не би се сретнал до финале, би го одбрал домаќинот Шпанија.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share