hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Петковски: „За голманите не треба да се грижиме„

zoki

Тренерот на голманите Зоран Петковски беше горд на своите пулени на последните два меча, но и генерално на целиот турнир „Македонија не треба да се грижи за својата иднина на голманската позиција.

Имаме серија на школовани голмани кои треба да ни донесат многу радости. Борко Ристовски против Исланд и Николче Митревски во одлучувачката фаза на мечот со Русија тоа го потврдија. Покажуваме дека имаме натпреварувачка екипа, која ја темпира својата форма, кога тоа е најпотребни„ ни изјави бившиот репрезентативен голман. Студиозно и до најмалите детали, нашиот голмански тим ги заслужи сите пофалби во досегашниот тек на турнирот. Само така да продолжат.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share