hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Скаутот на Русија го знае секој детал за Лазаров

skaut

На неполн ден до меѓусебниот дуел со Русија, разговаравме со норвежанецот Бјорн Дал, кој се приклучи кон стручниот штаб на Кулешов и со видео камера ги снима сите наредни противници на „зборнаја„ Така по мечот со Исланд кој веројатно синоќа и утринава руските ракометари добро го погледнале скаутот Дал ни изјави:

 „Знаеме за Лазаров. Тој е еден од најдобрите ракометари на својата позиција во светот. Но и новата руска репрезентација има свој квалитет и по неуспехот на ЕП во Србија 2012 година, сега сме решени да се вратиме во врвот на светскиот ракомет. Знам за меѓусебните средби на овие две репрезентации во минатото, но ова е нов натпревар и мислам дека нема многу да влијаат на 60 минути во Севиља„ ни рече норвежанецот Дал, кој веројатно до стручниот штаб ја пренел целата слика за денешниот противник на Русија.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share