hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

ВИДЕО: Кристјансон: „Лазаров и Мојсоски најопасни„

island

Од ова големо натпреварување нашиот старт ривал Исланд има нов млад селектор, тоа е Арон Кристјансон. Во минатото често сме играле со „рибарите„ и секогаш мечевите биле неизвесни и полни со драматика.

„Се работи за репрезентација која е петта во Европа, која е добро организирана, која има квалитетни поединци. Треба да внимаваме на Кирил Лазаров и на Наумче Мојсоски од кои во многу нешта зависи играта на Македонија на оваа голема приредба„ ни рече Арон Кристјансон по победата на неговата селекција над Чиле. Денес Исланд има претпладневен 80 минутен тренинг, исто така и утре наутро нашиот нареден ривал ќе тренира 50 минути, а мечот е закажан во 18:00 часот.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video