hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Данска подобра од Русија, Тунис ја изненади Германија

hansen so rusija

Репрезентацијата на Данска ја совлада Русија со 31:27 со што се најде на првото место во Групата Б. По комплетирањето на втората рунда Македонија е на второто место во група. Токму нашата селекција и данската репрезентација имаат максимален учинок по две одиграни кола. На третиот меч Исланд ја совлада селекцијата на Чиле со убедливи 38:22, а како што е веќе познато Македонија беше подобра од Катар со 34:30.

 

 

2.коло:

Б група (Севиља):

Македонија - Катар 34:30
Данска - Русија 31:27
Исланд - Чиле 38:22

Табела

Данска 4
Македонија 4
Русија 2
Исланд 2
Катар 0
Чиле 0

А група (Гранољерс)

Бразил - Аргентина 24:20
Тунис - Германија 25:23
Црна Гора - Франција 20:32

Табела:

Франција 4
Германија 2
Тунис 2
Бразил 2
Аргентина 2
Црна Гора 0

Во групите А и Б денес е слободен ден, но затоа се играат натпреварите од 2.коло од групите Ц и Д.

Распоред на натпреварите за 14 јануари:

Ц група (Сарагоса):

Јужна Кореја - Словенија
Белорусија - Словенија
Саудиска Арабија - Полска

Д група (Мадрид)

Алжир - Хрватска
Египет - Шпанија
Австралија - Унгарија