hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

ВИДЕО: „Фалангата„ секогаш има позитивни вибрации

navivaci 13

Истата група на македонски навивачи само ја смени трибината во „Павиљон Сан Пабло„ и во текот на сите 60 минути непрестојно ја бодреше националната репрезентација.

Без оглед што можеби Исланд во овој момент има најмногу навивачи во групата во Севиља, најгласни се македонските фанови.Има и такви што сметаат дека ова е најголема презентација на нашата држава на меѓународна сцена и самото учество на овој мундијал е привилегија. Некои пак веќе сега кројат планови за Барселона, а таму одат само најдобрите.

 

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video