hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

ФОТО+ВИДЕО: Фалангата уморна и без сон не ги напушта ракометарите

falanga 1

Иако Севиља не беше најдостапна, иако е многу далечна, љубителите на ракометот од нашата земја и оние кои живеат во европските земји, уште еднаш покажаа зошто „Фалангата„ нема рамна на себе кога е во прашање ракометната пасија. Безброј откажувања, комплицирани летови, непреспиени ноќи, скапи аранжмани - ниту тоа не ги спречи нашите верни навивачи на различен начин да допатуваат во Андалузија.

Сите имаат различни стории, доживувања и згоди и незгоди, но имаат и нешто заедничко: сите се уморни, но и покрај тоа непрестанато ја бодрат својата татковина. И кога ќе затаат ракометарите, и кога ќе имаат лош ден, тука е „Фалангата„ да потврди дека ракометот е наш национален спорт и вреди да се тежнее да остане така и во иднина.

  • Hits: 1026
  • Hits: 1022
  • Hits: 963
  • Hits: 964
  • Hits: 1008
  • Hits: 1031

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video