hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

ВИДЕО: Манасков заморен, но среќен после победата

dejan manaskov

Неговиот татко беше ударна игра пред 14 години на Светското првенство во Египет. Сега Дејан Манасков вртоглаво напредува во формата и квалитетот, но откри дека по натпреварот со Чиле чувствува замор.

Исто така откри дека поискусните соиграчи му помогнале кога тоа најмногу му требало „Благодарен сум им на поискусните колеги кои што ме советуваа, ми помогнаа да се опуштам, па во вториот дел можев да го прикажам она што го знам и умеам. Иако игравме далеку под своите можности, сепак најважно е што победивме и што со триумф ги почнавме настапите на овој шампионат" рече меѓу другото младиот Дејан Манасков на својот прв натпревар на светските првенства.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video