hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

ВИДЕО: Ангеловски смета дека репрезентацијата ја научи лекцијата

angeloski

Битолчанецот кој долги години е во нашата репрезентација Бранко Ангеловски целосно го анализираше првиот натпревар на Светското првенство и се насочи на наредниот. Ракометарот на Констанца знае дека од првиот меч со Чиле освен резултатот не може ништо повеќе да се извлече, и дека треба да се соземе секој поединечно, како и тимот во целина. Катар е посилен ривал од Чиле и веројатно не постои никаква шанса да биде потценет.

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video