hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Хансен опоравен, Исланд без најдобрите стрелци

hansen-500

Хансен доби зелено светло од лекраскиот тим за настап на Светското Првенство,и ќе биде дел од составот на Данската репрезентација. Но треба да се обрне внимание дека Микел едноставно нема да може да го одигра целиот натпревар. Неговата минутажа во првата фаза би требало да движи максимум до 30 минути.  А Исланд остана и без Петерсон и Атласон, ракометари кои се дел од првата постава во Исландската репрезентација. „Рибарите„ се соочуваат со многу проблеми пред почетокот на Светското Првенство во Шпанија. Најпрво голманот Густафсон е рековалесцент и неговата форма е под прашалник, иако ќе го имаат на голот. Недостиг на добар десен бек е нивниот главен проблем. Александер Петерсон и Олафур Стефансон, два од најдобрите бекови во светот го пропуштаат СП. Колку може нивниот трет десен бек, Орн Халмгримнсон да ги замени е голема непознаница.