hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Лазаров прв пик за најдобар стрелец на мундијалот!

kire 11 01 1

Најпознатата светска обложувачница „Bet and win" прогнозира дека македонскиот капитен Кирил Лазаров ќе биде најдобриот стрелец на претстојното Светско првенство во Шпанија. Коефициентот за Лазаров е најмал, изнесува 3.50, додека прв нареден пик е Хрватот Иван Чупиќ со коефициент 4. Данецот Микел Хансен и Исланѓанецот Валур Сигурдсон се наредните двајца ракометари на листата и тие имаат коефициент 8, а интересно е што и двајцата се членови на репрезентации кои се во групата со Македонија, што доволно говори за тежината на нашата група.

 

kire 11 01 2

Нашиот Кирил Лазаров на СП 2009 година беше најдобар стрелец со 92 гола, а истото го стори и минатата година во Србија, на Европското првенство, кога постигна 61 погодок.