hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

ВИДЕО: Бившиот селектор верува во оваа генерација

makedonija

Човекот кој ја одведе Македонија на СП во Египет 1999 година, кое за нас беше прво учество на мундијал, Стевче Стефановски веќе 18 година работи како стручен коментатор на ТЕРА ТВ на сите големи ракометни приредби. Така и пред ова Светско првенство интересна беше неговата анализа на ситуацијата во која Македонија заминува на своето трето учество на ваква приредба. Без влакна на јазикот, Стефановски ги потенцираше и добрите и лошите страни на приказната врзана за нашата селекција. Воведната емисија со Стевче Стефановски ТЕРА ТВ ќе ја емитува в петок до 20:30 часот.

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video