hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Познати четвртфиналните парови

Iceland vs Denmark 150126Qatar 2015 M66 ISL vs DEN- OB 9554 xlarge

Со денешните четири мечеви од осминафиналето, се знаат паровите за четвртфиналето кое ќе се игра во среда на 28 јануари. Седум европски репрезентации и Катар ќе играат за пласман во полуфиналето. За разлика од пред две години во Шпанија кога осум селекции од стариот континент беа во четвртфиналето, сега Катар ја разбива европската доминација. Шест селекции кои беа во четвртфиналето во Барселона и Сарагоза присутни се и во Доха:

Четвртфинале (28 јанури 2015 година)

Франција - Словенија

Шпанија - Данска

Катар - Германија

Хрватска - Полска

Share