hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Гајиќ го осигура првото местото на листата на стрелците

gajic slovenia

Со 12 гола на мечот со Данска, крилото на Монпеље и на словенечката репрезентација Драган Гајиќ побегна на врвот на листата на стрелците и на еден натпревар до крајот за секоја од осумте репрезентации, тој има големи шанси да биде крал на стрелците.

Листа на стрелци

1. Драган Гајиќ (Словенија) 68
2. Жарко Марковиќ (Катар) 60
3. Родриго Салинас (Чиле) 52
4. Кирил Лазаров (Македонија) 45
5. Сергеј Рутенка (Белорусија) 43

Листа на асистенти

1. Микел Хансен (Данска) 46
2. Раул Ентрериос (Шпанија) 29
3. Кирил Лазаров (Македонија) 28
4. Сергеј Рутенка (Белорусија) 28
5. Домагој Дувњак (Хрватска) 27

Листа на голови + асистенти

1. Жарко Марковиќ (Катар) 82
2. Родриго Салинас (Чиле) 78
3. Микел Хансен (Данска) 77
4. Кирил Лазаров (Македонија) 73
5. Драган Гајиќ (Словенија) 72