hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ФОТО: Продолжуваат оргиналните прослави на шпанците

spanija rakomet

Спонтано или однапред подготвено? Светските ракометни прваци, репрезентативците на Шпанија од натпревар во натпревар победуваат и измислуваат начин на прослава на триумфот. Потоа фотографиите од соблекувалната преку социјалните мрежи и медиумите стигнуваат во јавноста и го обиколуваат светот.

spanija proslava 1

Но најважно е што се забавни, оргинални и добро смислени. Во главна улога е Јулен Агинагалде, а ако по победата против Тунис симулираа веслачи, сега откако ја победија Данска и се реваншираа за поразот во Хернинг минатата година, се претворија во посетители на јога. Кој знае што подготвуваат ако ја победат Франција во петок?

Share