hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

„Црвено-жолтите„ ја дознаа сатницата за групната фаза во Катар

OIPiOoTgEK5LTb-I0d4n5EoxHW4dKuEzzt3xrci 2dY

Македонската репрезентација ги дозна термините за натпреварите од групната фаза на Светското првенство во Катар. Најчесто ќе играме од 17 часот по средно европско време, а само против Тунис ќе се натпреваруваме два часа порано.

Распоред на натпреварите на Македонија:

16 јануари 15:00 Македонија - Тунис
17 јануари 17:00 Македонија - Иран
19 јануари 17:00 Македонија - БиХ
21 јануари 17:00 Македонија - Хрватска
23 јануари 17:00 Македонија - Австрија

Светското првенство започнува со свеченото отварање на 15 јануари во 17:00 часот, а од 18:30 ќе се одигра првиот натпреварот помеѓу Катар и Бразил.

Share