hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Од Египет 1999 до денешното деби во Минхен - шести Мундијал за Лазаров

egipet2

Кирил Лазаров денес против Јапонија ќе го запише настапот на својот шести Мундијал. Кире во Египет беше млад, но се наѕираше дека се раѓа лидер во националниот тим. Во Хрватска 2009 година веќе светот го запозна како најдобар десен бек, а потоа сите шампионати се надоврзување на низата.

hrva1

Во Шпанија, Катар и Франција, предводени од капитенот, ги прескокнавме предизвиците во групната фаза, а сега Кире Лазаров е пред многу голем предизвик. Покрај себе ги нема Миркуловски, Наумче Мојсовски, Димовски, Алушовски и денес на Манасков и Талески гледаме како на искусни репрезентативци.

11angola---macdoine-14012017-v-michel 32309274555 o

Но, поучени од ланскиот блесок на Нант, нема нешто невозможно за нашиот капитен, па ни пат за Келн за сметка на Јапонија и Исланд.