hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Раул ги одреди патниците, репрезентацијата пристигна во Минхен

raul spisok

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

На конечниот список не се најде ниту голманот на Металург, Мартин Томовски и младиот Димитар Димитриоски кој се повреди на последниот тренинг.

Македонија рано утринава отпатува за Минхен со 18 ракометари. Репрезентацијата првиот натпревар на СП 2019 ќе го одигра на в петок против селекцијата на Јапонија со почеток во 15:30 часот.

SP-2019-1