hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Лазаров дел од хуманитарната акција на „Hummel“

lazarov hummel 2

Најдобриот стрелец на Светското првенство во Франција, Кирил Лазаров како дел од хуманитарната акција на спортскиот бренд „Hummel". Во проектот беа донирани 3.570 евра за спречување на насилството врз децата.

Данскиот спортски бренд со 15 ракометари, кои се дел од неговото маркетинг семејство, беше застапен на Мундијалот во Франција.

Рамномерно сите 15 ракометари донираа средства за овој проект, а Лазаров со оглед на тоа што постигна најмногу, 50 гола, донираше најмногу 750 евра.