hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Металург го одбрани трофејот во Струга

metalurg struga

Екипата на Металург синоќа го одбрани трофејот на 41. Меѓународен ракометен турнир „Струга 2013" со победата над осумкратниот француски шампион Иври со 24:22 (16:7). Македонскиот вицешампион одлично стартуваше и дојде до 10 голови разлика, а на полувреме отиде со голема предност од девет гола.

Повеќе...

Се поголема словенечката колонија во Германија

pucelj

Најверојатно одличните резултати на словенечката селекција и тимовите во последните две години, придонесоа во Бундеслигата да се создаде мала словенечка колонија. Дури осуммина ќе настапуваат од 24 август во најсилната лига во светот.

Повеќе...

„Шпаркасен купот„ за Веспрем

vesprem

Унгарскиот првак и екипата за која што своевремено настапуваше Кирил Лазаров, Веспрем без проблеми го освои „Шпаркасен купот„ во Ајхинген. Финалниот меч со засилениот ПСЖ јасно ја покажа поголемата воиграност на унгарците кои водеа во текот на целата сезона. Блескаа Алиловиќ, Иваншиц и Руесга.

Повеќе...

Вецлар е следната дестинација на Балиќ

balic veclar

Еден од најдобрите ракометари во светот Ивано Балиќ својата кариера ќе ја продолжи во бундеслигашот Вецлар. Балиќ претходно имаше понуди од нашиот Вардар и белорускиот Брест Мешков, но реши да се проба во најсилната светска ракометна лига.

Повеќе...

Марковиќ потпишал со европскиот првак Хамбург

markovic

Поранешниот десен бек на Металург, ракометниот репрезентативец на Црна Гора, Жарко Марковиќ, потпишал договор со европскиот првак Хамбург. Како што пишуваат српските медиуми, 27-годишниот Марковиќ, минутажата ќе ја дели со германскиот репрезентативец Андреас Фал.

Повеќе...

Хановер ги изненади фаворитите

hanover

Заврши силниот "Хајде Куп" , еден од најсилните турнири во Европа. Покрај шампионот на Европа, екипата на Хамбург, учествуваа и Фуксе Берлин, Хановер, Шамбери, Кадетен Шафхаузен и Силкеборг.

Повеќе...