hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Шпанецот Коралес потпиша за ПСЖ од 2017 година

corales psg

Шпанецот Родриго Коралес е нов голман на францускиот ракометен првак ПСЖ од 2017 година. 24 годишниот трет голман на шпанската селекција доаѓа од Висла Плок, каде моментално е на позајмица од Барселона. Тјери Омејер го продолжи својот договор до 2020 година и треба да биде од голема помош за прилагодување на Коралес. Денес на прерставувањето во Париз во друштво на спортскиот директор на клубот Жан Клод Бланк, Коралес изјави дека е презадоволен од потпишувањето на најдобриот договор во кариерата.

СП 2019
Фото Галерии