hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Баур сменет во Шафхаузен, Данецот Валтер негова замена

markus baur

По лошата полусезона во Лигата на шампионите со првакот на Швајцарија, Маркус Баур е сменет од тренерското место во Кадети Шафхаузен. Клубот спогодбено го раскина договорот со германскиот стручњак.

Негова замена ќе биде данскиот тренер кој ги водеше екипите на Висла Плок во Полска и Баја маре во Романија, Ларс Валтер.

Баур веројатно ќе се врати во Германија, каде има опции да работи со младинските категории во германскиот сојуз.

СП 2019
Фото Галерии