hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Веспрем и Илиќ заедно до 2019 година

ilicm

Српскиот интернационалец и најдобар стрелец во Лигата на шампионите минатата сезона, Момир Илиќ го продолжи договорот со европскиот вицешампион, Веспрем до 2019 година. Тој во Унгарија пристигна пред две години од германскиот Кил и е клучен човек во традиционалниот унгарски клуб, во кој своевременио играше и нашиот Кирил Лазаров.

Токму со него се бореа за првото место на листата на стрелците минатата сезона, а Србинот беше за неколку гола поуспешен. За сметка на тоа, Лазаров кој се повреди во финалето, стана европски првак. И оваа година веројатно им престои голема борба, а Илиќ се надева дека до истекот на договорот ќе стане европски првак со Веспрем. Левиот бек нема да настапи на европскот првенство во Полска заради приватни причини.

СП 2019
Фото Галерии