hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Нант потпиша со Доминик Клајн од Кил

dominik klajn 1

Доминик Клајн вчера и официјално објави дека нема да продолжи соработката со Кил. По една деценија искусното крило одлучи да ја смени средината и за прв пат да настапи во друга лига. Нант и француската лига ќе биде следната дестинација за Клајн, а тоа ќе боде негово прво интернационално искуство.

„Зебрите" веќе му најдоа замена во младиот Раул Сантос, а Клајн по сериозната повреда, која ја заработи минатата година, се врати на теренот и беше човек за одлука на мечот против лутиот ривал Веспрем вчера попладне.

СП 2019
Фото Галерии