hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Реновалиа Сиудад Реал (Шпанија)

Сезона 2010/11

 

Освојувач на националниот Куп на Кралот на Шпанијаciudad real

Освојувач на АСОБАЛ Купот на Шпанија

Освојувач на АСОБАЛ Суперкупот на Шпанија

 

atletiko1
 

Европски натпревари:
Лига на шампиони (74 гола)

Д група

Реновалиа Сиудад Реал - Флензбург                                27:19 (7:9)     - извештај

Сант Петерсбург - Реновалиа Сиудад Реал                       23:32 (9:14)   - извештај

Реновалиа Сиудад Реал - Констанца                                 34:28 (15:12) - извештај

Кроација осигурување Загреб - Реновалиа Сиудад Реал   30:30 (14:14) - извештај

Босна - Реновалиа Сиудад Реал                                       22:29 (11:16)  - извештај

Реновалиа Сиудад Реал - Босна                                       32:17 (14:6)   - извештај

Реновалиа Сиудад Реал - Сант Петерсбург                       32:27 (12:13)  - извештај

Флензбург - Реновалиа Сиудад Реал                                25:23 (11:10)  - извештај

Реновалиа Сиудад Реал - Кроација осигурување Загреб   30:20 (16:12)  - извештај

Констанца - Реновалиа Сиудад Реал                                 25:34 (10:15)  - извештај


Осминафинале

Шамбери - Реновалиа Сиудад Реал                                   24:27 (11:15)  - извештај

Реновалиа Сиудад Реал - Шамбери                                   26:19 (18:8)  -  извештај

Четвртфинале

Флензбург - Реновалиа Сиудад Реал                                 24:38 (8:19)   - извештај

Реновалиа Сиудад Реал - Флензбург                                 21:22 (9:13)   - извештај

Полуфинале (FINAL FOUR)

Реновалиа Сиудад Реал - Хамбург                                     28:23 (12:10) - извештај

Финале (FINAL FOUR)

Барселона Боргес - Реновалиа Сиудад Реал                      27:24 (14:10) - извештај

Играчки кадар:

Арпад Штербик, Хозе Мануел Омбрадос, Кирил Лазаров, Лук Абало, Јулен Агинагалде, Јоан Канељас, Антонио Карено, Давид Дејвис, Дидие Динар, Антонио Ентрериос, Егор Евдокимов, Хуан Хозе Фернандез, Исајас Гвардиола, Мариус Јуркиевич, Јонас Калман, Гарсија Парондо, Игнасио Плаза, Хозе Марија Родригез, Олександр Шевелев, Виран Морос, Жером Фернандез.
 
atletiko 2
 
 
You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video
 
 
 
 
Атлетико Мадрид (Шпанија)
 

Сезона 2011/12125px-Atletico Madrid logo.svg

Освојувач на националниот Куп на Кралот на Шпанија

Освојувач на АСОБАЛ Суперкупот на Шпанија


Европски натпревари:
Лига на шампиони (97 гола - Втор стрелец)

Б група

Силкеборг - Атлетико(М)                                                  27:30 (16:15) - извештај

Атлетико(М) - Чеховски Медведи                                    30:30 (18:14)  - извештај

Атлетико(М) - МКБ Веспрем                                            37:28 (17:15)  - извештај

Фуксе Берлин - Атлетико(М)                                            33:37 (15:17)  - извештај

Виве Тарги Киелце - Атлетико(М)                                     29:37 (14:19)  - извештај

Атлетико(М) - Виве Тарги Киелце                                     28:27 (13:13) -  извештај

Чеховски Медведи - Атлетико(М)                                     29:29 (18:16) - извештај

Атлетико(М) - Силкеборг                                                   31:27 (15:13) - извештај

Атлетико(М) - Фуксе Берлин                                             32:27 (13:12) - извештај

МКБ Веспрем - Атлетико(М)                                             28:27 (10:11) - извештај
 
 
 
atletiko 3


Осминафинaле

Шафхаузен - Атлетико(М)                                                      27:36 (11:15) - извештај

Атлетико(М) - Шафхаузен                                                      26:30 (14:14) - извештај

Четвртфинале

Цимос Копер - Атлетико(М)                                                   26:23 (13:12) - извештај

Атлетико(М) - Цимос Копер                                                   31:24 (14:13) - извештај

Полуфинале (FINAL FOUR)

Атлетико(М) - Копенхаген                                                      25:23 (12:15) - извештај

Финале (FINAL FOUR)

Кил - Атлетико(М)                                                                  26:21 (13:10) - извештај

Играчки кадар:

Арпад Штербик, Хозе Мануел Омбрадос, Кирил Лазаров, Антонио Диаз Гарсија, Лук Абало, Јулен Агинагалде, Јоан Канељас, Давид Дејвис, Дидие Динар, Антонио Ентрериос, Николај Маркусен, Едуард Фернандез, Исајас Гвардиола, Мариус Јуркиевич, Јонас Калман, Гарсија Парондо, Хозе Марија Родригез.
 
 
Сезона 2012/13

 

Освојувач на IHF Супер глоуб

Освојувач на Купот на шпанскиот Крал

 

atle za kar1

 

Европски натпревари
Лига на шампиони (69 гола)

 

Б група

Атлетико Мадрид - Кил                                                           27:32 -  извештај

Цеље Пивоварна Лашко - Атлетико Мадрид                           22:28 -  извештај
 
Атлетико Мадрид - МКБ Веспрем                                           26:27 извештај

Савехоф - Атлетико Мадрид                                                   35:30 -  извештај

Констанца - Атлетико Мадрид                                                 23:28 -  извештај

Атлетико Мадрид - Констанца                                                 25:24 -  извештај

Кил - Атлетико Мадрид                                                           31:27 -  извештај

Атлетико Мадрид - Цеље Пиворарна Лашко                           26:24 -  извештај

Атлетико Мадрид - Савехоф                                                   32:25 -  извештај

МКБ Веспрем - Атлетико Мадрид                                           26:19 -  извештај
 

Осминафинале

Атлетико Мадрид - Фуксе Берлин                                           29:29 - извештај
 
Фуксе Берлин -Атлетико Мадрид                                            26:27 - извештај
 
Четвртфинале
 
Атлетико Мадрид - Барселона                                                 25:20 - извештај
 
Барселона - Атлетико Мадрид                                                 32:24 - извештај
 

Играчки кадар:

Аднан Шабановиќ, Маркус Дал, Хозе Мануел Омбрадос, Кирил Лазаров, Антонио Диаз Гарсија, Јозеп Масач, Јулен Агинагалде, Јоан Канељас, Давид Дејвис, Анхел Ромеро, Алваро Ферер, Николај Маркусен, Ивано Балиќ, Едуард Фернандез, Ксавиер Бараше, Мариус Јуркиевич, Јонас Калман, Гарсија Парондо.

 

atle za kar2

Share