hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Интервјуа

12.01.2012 intervjua.com.mk

 
www.intervjua.com 
 
 
Ќе „гинеме„ за Македонија како кошаркарите, но не ветувам чуда
 
Се уште се силни впечатоците од успехот на кошаркарите во Литванија. Го гледаше ли и ти првенството таму и дали е тој успех некаков мотив за вас сега?

12.01.2012 Plusinfo

plusinfo
 
Навивачите не даваат голови, но даваат крилја за победа

Македонија е оценета како најголем аутсајдер на континенталниот шампионат, најмногу поради дисконтинуитетот во настапите на големите ракометни собири.
Дали е тоа предност или хендикеп?

- Мислењето дека сме аутсајдер е предност, бидејќи на одреден начин се одвлекува фокусот, односно притисокот врз нас.

Повеќе...

26.03. 2009 Gloria

gloria.com.hr screen capture 2012-6-7-12-8-28
 
 
Скитник заљубен во само една дама

Кој беше вашиот прв тренер?

- Мојот татко беше ракометар и е најзаслужен што сум тука и што почнав да се занимавам со овој спорт.Од раното детство одве со него на гостувања. За мене секогаш се бараше место во автобус, па тргнував со него низ целата земја. И во јуниори ми беше и тренер.

Повеќе...

11.02.2009 www.dalje.com

dalje
 
Славата секому му годи, но што сте пославен треба да бидете повнимателен

Меѓу тренинзите сепак стигнуваат да уживаат во дружење и во кафето во хотелскиот бар. Како што истакна, навивачите го препознаваат, но тоа не муе е никаков проблем и секогаш е подготвен да одговори на барањата за "фотографијата како сувенир."

Повеќе...

30.01.2009 idividi.com.mk

 

www.idividi.com

Лазаров, нов крал на стрелците

"Горд сум исто така и поради тоа што со победа го завршив Светското првенство. На теренот се чувствувавме добро и одигравме одличен меч против една Кореја, која ја елиминираше Шпанија. Уште еднаш си докажавме самите на себе дека можеме да им парираме на сите репрезентации.

Повеќе...