hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров го објави поширокиот список за Европското првенство

spispook

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство во Унгарија и Словачка. На списокот се наоѓаат 35 имиња, кои ќе се подготвуваат на крајот на месецот.

Makedonija-Sostav-za-EP

Репрезентацијата на Македонија е во група A заедно со репрезентациите на Словенија, Данска и Црна Гора. Натпреварите од група А ќе се одиграат во „Фоникс Арена" во Дебрецен, Унгарија.

Share