hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров го скрати списокот за подготовките пред Европското првенство

spisok

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави списокот на играчи кои ќе ги започнат подготовките за Европското првенство во Унгарија и Словачка.

SPISOK MKD

Македонија подготовките ќе ги започне на 22 декември во 12:00 часот, во хотелот „Александар Палас" во Скопје. По завршувањето на собирот, ракометарите ќе се заминат во Маврово, ќе биде одработен првиот дел од подготовките. За време на подготвителниот период пред настап на Европското првенство македонската селекција ќе одигра пријателски контролни натпревари со машките сениорски репрезентации на Кувајт и Израел.

Share