hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

ВИДЕО: Голот на Лазаров на врвот од ТОП 5 листата на вториот ден на ЕП

EHF EURO 2020 rakomet Makedonija-Ukraina 10.01.2020-53621

Уште едно големо признание за триумфот над Украине дојде од ЕХФ. Медиа тимот на Европската ракометна централа го избра голот за победа на Лазаров против Украинците за најубав на вториот дел од шампионатот.

ТOП 5 голови:

1. Кире Лазаров (Македонија)
2. Јосип Периќ (БиХ)
3. Валтер Кринц (Шведска)
4. Александре Блонз (Норвешка)
5. Андеас Паличка (Шведска)

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video