hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров: Добро е што првенството е пак блиску до Македонија, ќе имаме голема поддршка

sobir kire

Денес во хотелот „Александар Палас" се собра репрезентацијата на Македонија, која оваа недела ќе се комплетира пред подготовките за Европското првенство во Хрватска. Од денес капитенот Кирил Лазаров е дел од избраните на селекторот Гонзалез и со оптимизам го чека шампионатот.

Повеќе...

Раул го скрати списокот на 21 ракометар пред ЕП во Хрватска

norveska

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го скрати списокот на 21 ракометар за првиот собир од подгоовкит за ЕП во Хрватска, што ќе се одржи на 25 декември 2017 со почеток од 16:30 часот во хотелот „Александар Палас" во Скопје.

Повеќе...

Селекторот Гонзалез објави поширок список за ЕП во Хрватска

repreze

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави поширокиот список од 28 ракометари за Европското Првенство што во периодот од 12 до 28 јануари ќе се игра во Хрватска.

Повеќе...

„Hummel“ изработи специјални патики за Лазаров, првпат ќе се продаваат и на пазарот

patiki2

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров со години е заштитно лице на познатата компанија за спортска опрема „Hummel". Статусот на нашиот капитен во данската компанија е многу висок, па овој пат од „Hummel" изработија специјални патики во сино-бела боја и заштитното лого на нашиот ракометар – Лазаров 7.

Повеќе...