hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Ојлески на местото на Кирил Лазаров на дуелот со Данска

39696303002 59793d7374 z

Лазаров се повреди на натпреварот со Шпанија, во неделата и беше неизвесно дали воопшто ќе може да стапне на терен до крајот на шампионатот.

Селекторот Раул Гонзалез го имаше крај себе вчера против Чешка, но денес ја искористи последната замена на Европското првенство да го извади капитенот од составот заради сериозноста на неговата повреда, а на негово место шанса ќе добие Гоце Ојлески.

Ојлески првпат ќе добие шанса и многу веројатно е дека ќе го почне вечерашниов меч. Дуелот Данска – Македонија се игра од 18.15 часот.