hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Лазаров има парцијална роптура на задниот бутен мускул

39112813244 f6c297dd1e z1

Повредата на капитенот Кирил Лазаров ќе го остави надвор од ракометните терени скоро еден месец. Според резултатите на магнетната резонанца пред два дена во Загреб, десниот бек на македонската репрезентација ќе биде 2-4 недели во целосно мирување, а потоа ќе започне со тренинзи на рекуперација во својот клуб Нант.

Лазаров нема да биде во составот денес против Данска и на терените ќе се врати во вториот дел од клупската сезона со Нант. Најдобриот македонски ракометари стегна заби за да виде во ростерот, шутираше седмерци, но извесно беше дека не може да им помогне на соиграчите.

Македонија денес против Данска го игра последниот натпревар од главната групна фаза во Вараждин, а многу веројатно по завршувањето на овој дуел ќе се врати дома, бидејќи шансите за натпревар за петто место се сведени на теорија.