evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x1001

Гонзалез не го смени тимот, капитенот Лазаров пријавен за Чешка

39696304542 5eeacc7f75 z

Раул Гонзалез не направи измени за денешниот натпревар против Чешка. Тоа значи дека Кирил Лазаров има шанси да настапи. Капитенот останува во составот на македонската репрезентација, тоа влева надеж дека капитенот ќе може да се појави на теренот.

Неизвесно е дали Лазаров ќе настапи против Чешка, но би требало сигурно да игра против Данска.

Раул Гоналез има право на уште една измена во втората фаза од Европското првенство, доколку го извадеше Кире Лазаров тоа ќе значеше и дефинитивна потврда дека остануваме без капитенот.