hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Раул Гонзалес: Треба да научиме да играме без Лазаров (ВИДЕО)

39747017011 8fb628341a z

Раул Гонзалез, селекторот на македонската ракометна репрезентација, за првпат на ова Европско првенство работеше без капитенот Лазаров. Селекторот Гонзалес смета дека мора да научиме да играме без капитенот.

Како што истакнува селекторот Раул Гонзалес, фокусот и мислите мора да бидат на утрешниот дуел против Чешка и на шансата што стои пред македонската репрезентација.

Погледнете ја комплетната изјава на селекторот Раул Гонзалес:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video