evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x1001

Руски судии ќе ја делат правдата на мечот Македонија - Чешка

ruski sudii

Куќата на ракометот на стариот континент делегира судиска двојка од Русија за натпреварот Македонија - Чешка. Избраниците на Раул Гонзалез овој дуел го играат утревечер од 20.30 часот во рамки на второто коло од Европското првенство во Хрватска.

Правдата на дуелот ќе ја делат Евгениј Зотин и Николај Володков. Претходно овие двајца судии ја делеа правдата на натпреварот меѓу Хрватска и Белорусија, исто така во рамки на втората фаза на Европското првенство.