hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Раул го враќа Филип Лазаров за мечот со Шпанија

фицо

Селекторот Раул Гонзалез подготви замена за утрешниот натпревар со Шпанија во Вараждин.

Левиот бек Филип Лазаров поради ситна повреда го пропушти дуелот со Германците. Сега Лазаров е подготвен за игра и ќе се врати во составот за дуелот со Шпанија, а на трибините ќе оди Никола Маркоски.

Натпреварот помеѓу Македонија и Шпанија се игра утре со почеток од 20.30.