hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Репкин и Гуско од Белорусија ќе судат на македонско-шпанскиот дуел

белоруски судии

Интернационалните судии од Белорусија, Андреј Гуско и Шареј Репкин се делегирани од ЕХФ за натпреварот од првото коло во главната групна фаза на Европското првенство меѓу Македонија и Шпанија.

Двајцата Белоруси вторпат ни судат на ова првенство (по мечот со Германија), а во минатото се соочувале со македонската селекција и македонските клубови.

Натпреварот со „црвената фурија" почнува утре од 20.30 часот.