hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Велко Маркоски на местото на Филип Лазаров за дуелот со Германија

24820758287 a08565a342 o

На местото на Филип Лазаров на натпреварот со Германија попладнево на теренот ќе истрча Велко Маркоски. Филип Лазаров ќе остане во комбинација за настап на некој од следните натпревари.

Раул Гонзалез има право во главната рунда на натпреварите да направи две замени, со тоа што има право и да го врати назад во игра Филип Лазаров.

Помладиот од браќата Лазарови игра одлично првенство и на двата натпревари одиграни на првенството постигна важни голови, не трошеше топки и тоа го направи важна алка во играта на македонскиот тим.

Share